تبلیغات
انجمن صنفی کارگران مراکز مخابرات روستایی سبزواربزرگ - مطالب آذر 1395
 
انجمن صنفی کارگران مراکز مخابرات روستایی سبزواربزرگ
اتحاد وحدت وهمدلی رمز پیروزی
نظرسنجی
آیا ایجاد وبلاگ جهت اطلاع رسانی همکاران مفید است وتوانسته نیاز شمارابرطرف نماید؟

بسم الله الرحمن الرحیم
انا فتحنا لک فتحا مبینا
ما حصل پیگیریهای اخیر کانون و شورای هماهنگی کشور مورخ ۹۵/۹/۲۹ و ۹۵/۹/۳۰
با سلام و درود به محضر یکایک همکاران محترم و طلب توفیقات روزافزون از خداوند منان برای شما عزیزان ، به اطلاع همکاران بزرگوار می رسانیم در طی دو روز اخیر کانون به همراه شورای هماهنگی کشور طی دو جلسه با وزارت تعاون و کار و مدیریت صنعتی توانست طرح موجود را رویت و سپس از مدیریت صنعتی به وزارت کار ارائه نماید . همانطور که در فضای مجازی در روزهای قبل همکاران محترم و پیگیر ، مطالبی را از چگونگی طرح از بیان مشاور طراح مدیریت صنعتی ابراز نمودند ، این کانون و شورای هماهنگی نیز از مطالب مذکور کاملا آگاه بوده و به همین سبب فی الفور تصمیم به پیگیری و عزیمت به تهران را در دستور کار قرار دادند تا بتوانیم علاج واقعه را همچون گذشته قبل از وقوع انجام دهیم که به شکرانه ایزد منان خوشبختانه توانستیم مدیر کل محترم مدیریت صنعتی و حراست آن سازمان را از چگونگی کار ، آگاه نماییم . در این حین متاسفانه بر اثر برخورد نامطلوب و بداخلاقی طراح ، اصطکاکی بین ما و ایشان بوجود آمد که مجبور به ارسال فوری طرح به وزارت کار شدند (عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد) . و اما مخلص کلام اینکه در جلسه دوم امروز در وزارت کار که طرح ارائه شده توسط حوزه مدیریت روابط کار وزارتخانه بررسی گردید گروههای اعلام شده ی ۳ و ۴ و ۵ ، مردود اعلام گردید که این ماحصل همت کانون و شورای هماهنگی بود . به همین سبب در امتداد اجرای قانون مقرر شد طراح سازمان مدیریت صنعتی فوری به وزارت کار دعوت و مجدداً طرح را بازبینی نماید و با توجه به احراز بودن مدرک تحصیلی (دیپلم) گروه ۶ و ۷ اصلاح گردد . این موضوع از باب زمانی حداکثر در پروسه ۱۰ روزه بازبینی و انجام گیرد و بدون اتلاف وقت از طرف مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارتخانه به مدیران کل تعاون و کار استانها ابلاغ گردد . قابل ذکر است که این طرح به همراه تطبیق صورت گرفته و تاکید بر انعقاد قرارداد دائمی اعلام و ابلاغ خواهد شد که همکاران را در چگونگی بهره وری از طرح ابلاغ شده مطلع خواهیم نمود . لذا وظیفه میدانیم از تمامی همکارانی که در این مسیر ما را یاری و مساعدت نمودند به ویژه همکاران محترم استانهای لرستان (نوریمنش) ، هرمزگان (زارعپور و محبی) ، آذربایجان غربی (عظیم زاده) ، آذربایجان شرقی (ایلخانی) و خراسان رضوی (کانون ؛ قربانزاده و علایی) و حوزه مدیرکل محترم روابط کار و جبران خدمت وزارت کار سپاسگزاری نماییم . در ضمن با توجه به حساسیت موضوع نسبت به زمان مربوطه از تمامی همکاران محترم فعال و انجمنها و نمایندگان همکاران در سطح کشور استدعا داریم چنانچه قصد پیگیری دارند ، همکاری و همفکری لازم را با یکدیگر داشته و از هرگونه اختلاف نظر جداً خودداری فرمایند تا گزکی به دست کارفرما که آرزوی همیشگی اش اختلاف انداختن بین این قشر بوده است نگردد . از همه سپاسگزاریم .
با تقدیم احترام ؛ کانون و شورای هماهنگی

http://s9.picofile.com/file/8279275400/photo_2016_12_20_14_56_42.jpg

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بنام ایزد منان
با سلام ووقت بخیر خدمت همکاران محترم :باتوجه به اینکه شنبه مورخه 95/10/04ساعت 11جلسه هم اندیشی درمحل دفترانجمن واقع درشهرک توحید برگزارمیگرددهمکاران محترم سبزوار بادردست داشتن مدارک ذیل جهت تنظیم دادخواست وتکمیل پرونده حضوربهم رسانند.عواقب ناشی ازعدم حضور برعهده خود همکار بوده وانجمن مسئولیتی دراین قبال ندارد.                   

1-پرینت سوابق بیمه
2-کپی کارت ملی وکارت پایان خدمت  (پشت ورو) وصفحه اول شناسنامه دریک برگA4
3-صفحه دوم شناسنامه (مشخصات خانواده)ودرصورت داشتن توضیحات دربرگA4
4-کپی دفترچه بیمه دربرگ A4
5-کپی قراردادسال93و94
6-دوقطعه عکس 4*3جدیدباذکرمشخصات درپشت آن
7-آخرین مدرک تحصیلی
8-مدارک آموزشی مربوط به مخابرات

انجمن صنفی دفاترمخابرات روستایی سبزوار
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سلام برمدافعان حرم زینب(س)


زینب این بار خودش کرب وبلایی دارد
دشنه و راس نی و تشت طلایی دارد
سوریه گر که شده کرب وبلا باکی نیست
جنگ در زینبیه حال و هوایی دارد
شاه بیت غزل زینبیه عباس است
نام او بر همه آلام دوایی داردامروزپیکر پاک ومطهر اولین شهید مدافع حرم روستای شم آباد ،شهید والا مقام حاج احمد جلالی نسب شم آبادی از مصلای سبزوار به زادگاهش روستای شم آباد تشیع ودرگلزار شهدای روستای شم آباد در دیار باقی جای خواهد گرفت .ضمنا مراسم بزرگداشت وختم این شهید را ه حق درمسجد جامع روستای شم آبادبرگزار میگردد.
انجمن صنفی دفاتر مخابرات روستایی سبزوار
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چک اعتماد مبین برگشت خورد، سازمان خصوصی سازی مخابرات را پس گرفت

http://s8.picofile.com/file/8278423842/24.jpg
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پوری حسینی در گفت‌وگو با فارس تشریح کرد

خبرگزاری فارس: جزئیات فسخ قراداد واگذاری مخابرات ایران/ چک‌های برگشتی به 1000 میلیارد تومان رسید
رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه فسخ قرارداد واگذاری مخابرات ایران 12 روز قبل رخ داده،‌ عنوان کرد: به دلیل عدم پرداخت 2 یا 3 قسط از سوی اعتماد مبین و برگشت خوردن نزدیک به 1000 میلیارد تومان چک این قراداد فسخ شد.

میرعلی اشرف عبداله پوری‌ حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس؛ ضمن تشریح جزئیات فسخ قرارداد واگذاری بلوک 50 درصد بعلاوه یک سهم شرکت مخابرات ایران به شرکت توسعه اعتماد مبین گفت: این قرارداد حدود 12 روز قبل به دلیل عدم ایفای تعهدات خریدار بلوک کنترلی مخابرات ایران پس از گذشت نزدیک به 7 سال از این واگذاری فسخ شده است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه رقم چک‌های برگشتی خریدار بلوک کنترلی سهام مخابرات ایران به حدود 1000 میلیارد تومان رسیده است، عنوان کرد: جمع این چک‌ها به 5 یا 6 فقره رسیده که مربوط به 2 یا 3 قسط آخر این واگذاری بوده است.

به گفته وی با توجه به عدم ایفای تعهدات خریدار و اظهار ناتوانی از پرداخت اقساط چاره‌ای برای سازمان خصوصی‌سازی برای فسخ قرارداد واگذاری مخابرات ایران (سهامی عام) باقی نماند و اکنون این واگذاری فسخ شده تلقی می‌شود.

وی در برابر این پرسش فارس مبنی بر اینکه با توجه به فسخ قرارداد آیا امکان تداوم تملک این دارایی از سوی توسعه اعتماد مبین درصورت وصول چک وجود دارد، پاسخ داد: هم اکنون پس از طی مراحل اداری باید بلوک 50 درصد بعلاوه یک سهم مخابرات دوباره به هیات واگذاری رفته و ضمن بررسی مجدد قیمت پایه هر سهم و ارزش‌گذاری این دارایی مجدد برای عرضه در بازار آگهی شود که در این زمینه به احتمال فراوان سازمان خصوصی‌سازی در بلوک‌های 17 درصدی این دارایی‌ را عرضه خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: گرچه توسعه اعتماد مبین می‌تواند در صورت پاس کردن چک‌ها همچنان تملک خود بر این دارایی را ادامه دهد، اما برای این موضوع باید به هیات داوری مراجعه کنند.

وی در برابر این پرسش که با فسخ قرارداد واگذاری بلوک کنترلی سهام مخابرات ایران تکلیف شرکت‌های تابعه‌ای آن از جمله ارتباطات سیار ایران و شرکت‌های مخابراتی استانی چیست، گفت: سازمان خصوصی‌سازی براساس آنچه که واگذار شده تصمیم‌ گرفته و با شرکت‌های تابعه مخابرات از جمله همراه اول و یا در شرکت‌های سرمایه‌پذیر آن کاری ندارد، بنابراین مطابق با قانون تجارت با مخابرات ایران رفتار خواهد شد.


تهران- ایرنا- مشاور مدیرعامل سازمان خصوصی سازی از تلاش این سازمان برای به مزایده گذاشتن قرارداد واگذاری بلوک سهام شرکت مخابرات ایران در پی فسخ آن خبر داد و گفت:
[سهام فسخ شده شرکت مخابرات ایران بزودی به مزایده گذاشته می شود/بی توجهی اعتماد مبین به معوقه و جریمه ها]


«سید جعفر سبحانی» عصر امروز (سه شنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با تایید خبر فسخ قرارداد واگذاری بلوک سهام شرکت مخابرات ایران توسط سازمان خصوصی سازی افزود: علت اصلی این مساله، پایبند نبودن خریدار به تعهدات است.
سازمان خصوصی سازی عصر امروز در اطلاعیه ای اعلام کرد که در چارچوب مفاد قرارداد منعقد شده با خریدار بلوکی سهام شرکت مخابرات ایران و نظر به عدم ایفای تعهدات قرارداد یادشده از جانب خریدار این سهام و نقض مکرر این تعهدات، از حق فسخ مندرج در قرارداد یاد شده استفاده کرده است.
برپایه این اطلاعیه، برای استیفای حقوق دولت، پس از اعلام تذکرات متعدد به خریدار و اعطای مهلت کافی برای عمل به تعهدات باقیمانده و طی کردن همه مراحل لازم همچون ارسال اظهارنامه رسمی به عنوان خریدار مذکور، با توجه به مفاد قرارداد بین خریدار و فروشنده، فسخ قرارداد واگذاری توسط سازمان خصوصی سازی به خریدار اعلام شده است.
سازمان خصوصی سازی اعلام کرده که همه تشریفات قانونی نظیر اعاده سهام شرکت مخابرات ایران و مدیریت آن به دولت جمهوری اسلامی ایران برای واگذاری دوباره سهام این شرکت متعاقباً توسط سازمان خصوصی سازی و مراجع قانونی مربوط انجام خواهد شد.

** بی توجهی شرکت توسعه اعتماد مبین به معوقه ها و جریمه ها
سبحانی در این رابطه گفت: وقتی معامله ای انجام می شود، دو طرف نسبت به هم تعهداتی داشته و باید به آن پایبند باشند، اما امروز «شرکت توسعه اعتماد مبین» به عنوان خریدار بلوک 50 درصد به علاوه یک سهام شرکت مخابرات معوقه ها و جریمه های زیادی داشته و باوجود آنکهخ چندین بار فرصت به آنها داده شده و جلساتی برگزار شده بود، اما امروز سازمان خصوصی سازی را به این تصمیم مجاب کردند و فسخ قرارداد انجام شد.
سبحانی تصریح کرد: این سازمان در تلاش است در آینده نزدیک و به محض آماده شدن بلوک یاد شده، از طریق مزایده آن را واگذار کند.

** واکنش شرکت مخابرات و اعتماد مبین به اطلاعیه سازمان خصوصی سازی
در واکنش به اطلاعیه سازمان خصوصی سازی، یک مقام مطلع در شرکت مخابرات در گفت‌وگو با ایرنا مدعی شد، سازمان خصوصی‌سازی بدلیل پرداخت بخش عمده‌ای از قرارداد که حدود هشت هزار میلیارد تومان است، نمی‌تواند قرارداد واگذاری بلوک سهام شرکت مخابرات ایران به کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین را فسخ کند.
به گفته وی، طبق قرارداد، سازمان خصوصی‌سازی می‌تواند سهام به میزان مبلغی که اعتماد مبین پرداخت نکرده، مثلا سه یا چهار درصد مجموع آن را بازگردانده و به دیگری واگذار کند.
یک مقام مسئول در اعتماد مبین نیز به ایرنا گفت که این شرکت 9 صبح فردا(چهارشنبه) درباره این مساله، اطلاعیه‌ای صادر می‌کند.

** روند واگذاری سهام شرکت مخابرات و واکنش مجلس شورای اسلامی
به گزارش ایرنا، با ابلاغ اصل 44 قانون اساسی سهام شرکت مخابرات ایران به عنوان یک شرکت دولتی برای فروش ارایه شد. پس از آن در تاریخ پنجم مهرماه سال 1388 افزون بر 50 درصد به علاوه یک سهم از سهام این شرکت توسط سازمان خصوصی سازی عرضه شد که شرکت توسعه اعتماد مبین در رقابت با شرکت مهر اقتصاد ایرانیان موفق به خرید آن شده بود.
براساس مصوبه اسفند ماه سال ۱۳۸۵ هیأت وزیران وقت، شرکت مخابرات ایران مشمول واگذاری به بخش خصوصی از طریق عرضه سهام آن در بورس اوراق بهادار تهران شد و در ۱۹ مرداد ۱۳۸۷، به میزان پنج درصد از سهام این شرکت، با قیمت اولیه ۱۵۰۰ ریال از طریق بورس عرضه شد. این تعداد سهام، در مدت هشت دقیقه و با ارزش سه هزار و 440 میلیارد ریال(۳۴۴ میلیارد تومان) به فروش رفت.
آذرماه سال ۱۳۸۸ در بزرگترین معامله تاریخ بورس ایران، بلوک سهام پنجاه به‌علاوه یک درصدی شرکت مخابرات ایران را کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین به ارزش حدود 80 هزار میلیارد ریال خریداری کرد. در آذرماه سال ۱۳۸۹ هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی، این فروش را صوری دانست.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و درود و آرزوی توفیقات روز افزون برای شما همکاران محترم از خداوند منان
همانطور که قبلا مستنداتی تثبیت بر پیگیری موضوع طرح طبقه بندی مشاغل توسط این کانون به استحضار رساندیم ، طی پیگیریهای هفته جاری علیرغم مهلت اخیر، اداره کل روابط کار وزارت امروز عنایت فرمودند مکاتبه ای به شرح ذیل با مدیریت سازمان صنعتی برای تسریع کار داشتند چرا که سازمان مدیریت در تحویل طرح مذکور در مسیری دیگر گام برداشته که این نامه جهت توضیح و توجیهی برای تحویل سریع طرح به وزارت کار که مسیر درست اجرای ماده ۵۰ می باشد صادر گردیده است.
کانون انجمنهای صنفی کارگران مخابرات

http://s9.picofile.com/file/8278318884/111.jpg
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و درود به محضر شما همکاران محترمی که پیرامون پیگیری های طرح طبقه بندی مشاغل و چگونگی روند پیگیری ، ابراز نگرانی می نمایید . به جهت اعتماد از پیگیری های انجام شده کانون ، گوشه ای از مستندات کارهای انجام شده را به استحضارتان می رسانیم تا بتوانیم بدینوسیله برای همکاران محترم و خانواده های رنج کشیده شان آرامش خاطری فراهم آوریم . همکاران محترم ؛ در امتداد پیگیری های حضوری و غیر حضوری مکاتبه ای کاملا مستدل و فنی و کارشناسی شده به همراه مستندات ضمیمه در تاریخ ثبت شده بر روی نامه به سازمان مدیریت صنعتی رسماً تحویل و ثبت نموده ایم تا طراح محترم در تصمیم گیری لازم مبتلا به گفته های غیر مستند کارفرما تصمیم گیری ننماید . که این نامه را جهت مشاهده به محضرتان ارائه می نماییم .
با سپاس ؛ کانون انجمنهای صنفی کارگران مراکز مخابرات خراسان رضوی


http://s8.picofile.com/file/8278300718/23.jpg

http://s8.picofile.com/file/8278300734/photo_2016_12_13_08_48_11.jpg


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بسم الله الرحمن الرحیم

مصوبات و تصمیم گیری های جلسه اخیر کانون مورخ ۹۵/۹/۱۸
با سلام و درود به محضر همکاران و طلب توفیقات روز افزون برای همه تلاش کنندگان رزق و روزی
کانون در مورخه ۱۸ آذر ۹۵ جلسه ای را با حضور اعضای هیات مدیره کانون و بازرسین و مسئولین محترم هفت انجمن خراسان تشکیل داد . در این جلسه مشکلات موجود و دستورالعملهای دبیر کانون مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت که مصوباتی را به شرح ذیل به همراه داشت:
۱- در ابتدا بحث افزایش اعضای هیات مدیره به رای گذاشته شد که متحدالقول به این مهم رای مثبت داده شد و مقرر شد در جلسه آتی فوق العاده با حضور نماینده اداره کار انجام پذیرد .
۲- موضوع انجمن کارگاهی نیز مورد بررسی قرار گرفت که موارد لازم در همان جلسه به اطلاع انجمنها رسانده شد.
۳- از آنجا که هم خراسان و هم تمامی انجمنهای کشور نسبت به عملکرد نامطلوب و نامقبول شرکت مخابرات ایران شاکی و معترض هستند و برای اجرای قانون سعی می نماید تا این قشر دلسوخته را مستهلک و بی طاقت نماید چون راه گریزی برای اجرای قانون ندارد منطبق بر قوانین دادرسی کار و هماهنگی های لازم ، کانون مصوب نمود تا تمامی انجمنها به همراه اعضایشان هرچه سریعتر به ادارات کار مراجعه و شکایت خود را پیرامون معوقات حقوق و مزایا و پایه سنوات و اجرای دستورالعمل اخیر مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون ، در ادارات کار ثبت و تحویل نمایند که این خود در این پروسه زمانی بهترین کار برای رسیدن به اجرای قانون (هدف) و فشار قانونی به همراه نتیجه مطلوب خواهد بود. لذا همکاران ، هماهنگی های لازم را با مسئولین انجمنهای خود داشته باشند. در ضمن متن دادخواست به اطلاع همه انجمنها رسانده شده است .
۴- از باب هماهنگی پیگیریها با دیگر انجمنهای کشور چنانچه همکاران ما با روند پیگیری کانون همفکر باشند ، کانون نیز حاضر به مساعدت و همکاری و تعامل می باشد . قابل ذکر است از فعالان با سابقه کشوری که به عنوان شورای هماهنگی مطرح بوده و همیشه در کنار کانون همفکر و همراه بوده اند و اکنون نیز هستند به علت این تدبیر مطلوب سپاسگزاریم .
۵- باب پیگیری امور لازم، کانون کما فی السابق مجدانه از مجاری خاص تا حصول نتیجه تلاش خواهد کرد و از آنجا که همکاران و دوستان در سطح کشور مبحث تحصن را تقاضا دارند کانون نیز راهکارهایی را مازاد بر این راهکار در زمان خود مطرح و تصمیم گیری و اجرایی خواهد کرد .
دوستان و همکاران؛ پیگیری فرد فرد شما و یا انجمنها و جمعیتی از شما در گذشته و حال از نظر این کانون مورد تحسین بوده و هیچگاه پیگیریهای انجام شده چه با دستاورد بوده یا نبوده را کانون کتمان نمی نماید بلکه توقع می رود پیگیری در مسیر صواب و هماهنگ شده باشد . قوه مقننه مصوبه بسیار مفیدی را به همراه تفسیر به ما فرزندان روستایی اهدا نموده است و قوه مجریه (وزارت کار) تمام تلاش خود را به کار گرفته و برای اجرای مصوبه مذکور هیچ کوتاهی و توقفی را نخواهد نمود . اینکه کارفرما به هر دلیلی از انجام آن استنکاف می ورزد ، به حمد ایزد منان همچون گذشته که قوه قضائیه هزینه کل بیمه ۸۸/۱۰/۲۱ تا دیماه ۹۲ را از شرکت مخابرات وصول و بیمه مزبور برای همه همکاران ایجاد شد ، آماده است تا در این قسمت از قانون نیز کار فرما را ملزم به اجرا نماید که جای هیچ شک و تردیدی نمی باشد. که چنانچه باز هم از طرف کارفرما شیطنتی صورت گیرد ما فرزندان ولایتمدار روستایی برای رساندن فریاد دادرسیمان در پایتخت به جهت دستبوسی چنانچه لازم باشد به محضر رهبر انقلاب خواهیم رسید تا آنانکه قصد دارند قانون را اجرا ننمایند رسوایشان نماییم . از باب دلسوزی توصیه می نماییم از کارشکنی و مشوش نمودن اذهان این قشر جداً خودداری فرمایید که این عمل ناصواب است .

کانون انجمنهای کارگران مراکز مخابرات و فعالان شورای هماهنگی کشور

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بنام ایزدمنان
باسلام وعرض ادب وتبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد رسول اکرم(ص) خدمت همکاران محترم

همکاران محترم هرچه سریعتر نسبت به موارد ذیل اقدام نمایند.

1-ثبت نام درسایت تامین اجتماعی جهت رویت وپرینت سوابق
2-کپی کارت ملی وکارت پایان خدمت  (پشت ورو) وصفحه اول شناسنامه دریک برگA4
3-صفحه دوم شناسنامه (مشخصات خانواده)ودرصورت داشتن توضیحات دربرگA4
4-کپی دفترچه بیمه دربرگ A4
5-کپی قراردادسال93و94
6-دوقطعه عکس 4*3جدیدباذکرمشخصات درپشت آن
7-آخرین مدرک تحصیلی
8-مدارک آموزشی مربوط به مخابرات

انجمن صنفی دفاترمخابرات روستایی سبزوار
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و درود به محضر همکاران محترم
همانطور که از قبل مطلع هستید به دلیل عدم اجرای کامل قانون و پرداخت حقوق و مزایای منطبق بر طرح طبقه بندی مشاغل توسط کارفرما ( شرکت مخابرات ) ، کانون در صدد برآمد تا پیرامون قانون گریزی های کارفرما از قبیل حکم کارگزینی ( انعقاد قرارداد دائم و اجرای طرح طبقه بندی شغل نسبت به شرح وظایف و سواد ) و ... به صورت رسمی در کمیته طرح طبقه بندی مشاغل و اداره کل روابط کار و جبران خدمت و وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، طرح دعوی و اعتراض علنی نماید که مستندات و سوابق آن قبلاً به محضر شما عزیزان ارائه گردید که خوشبختانه در مبحث صدور حکم کارگزینی متحدالقول ، قوه مقننه ( مجلس ) ، قوه مجریه ( وزارت کار ) و قوه قضائیه ( دیوان عدالت اداری ) کارفرما را مکلف به انعقاد قرارداد دائمی نمودند و در مبحث طرح طبقه بندی مشاغل با توجه به جلساتی که در محل وزارت کار با کارفرما و حوزه مدیرکل روابط کار داشتیم و کارفرما نسبت به نظر وزارت کار و خواسته کانون بی توجه بودند آن اداره کل ، مبتنی به قانون ، بحث ماده ۵۰ را در قالب اجرا آغاز نمودند که این مهم جهت تطبیق شغل و ارزیابی کار و تعیین گروه به اداره کل صنعتی فرستاده شد . در این پروسه زمانی علاوه بر مستندات و ادله ها و جدول تعیین شغل و گروه ، توسط کانون مکاتبات و مدارک دیگری به طراح اداره کل صنعتی تحویل و ارائه گردید که اقتدار خواسته کانون که وظیفه صیانت از حقوق کارگران را به عهده دارد برای طراح محترم ، معین و مشخص گردید . چرا که اگر وزارت کار و کانون با گروههای پایین غیر منطبق با شغل و سواد احراز شده موافقت می کردند نیازی نبود تا وزارت کار در صدد اجرای ماده ۵۰ برآید . پس هر فردی به عنوان داور ، قصد و نظرش بر گروههای پایین بوده و می باشد قطعا مردود است و قابل قبول وزارت کار و کانون نبوده و نمی باشد و واضح است که ماده ۵۰ به صورت جدی از طرف وزارت کار مستند به نامه ذیل که در امتداد نامه های گذشته صادر گردیده است در مسیر اجرا به صورت محرز می باشد و هرگونه شبهه رد می گردد . چنانچه دوستان و همکاران سوالی داشتند با هماهنگی سرگروه تلگرامی همدلی خراسان رضوی در ساعت مشخص آنلاین گردند تا از هر بابی پاسخگو باشیم .
التماس دعا
کانون انجمنهای صنفی کارگران مخابرات

http://s9.picofile.com/file/8278318742/110.jpg


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بنام ایزد منان
با عرض سلام وادب واحترام خدمت همکاران محترم:درمورخه 95/9/15باحضور همکاران بخش مرکزی سبزواروبخش روداب جلسه ای درمحل دفترانجمن صنفی سبزواربرگزارگردید.درابتدا گزارشی مفصل ازسفرهمکاران به تهران ومشهدوپیگیریهای انجام شده به سمع ونظرهمکاران رسید .درادامه امورمالی انجمن موردبررسی قرارگرفت.همچنین به همکارانی که تاپایان 95/6/31نسبت به تسویه حساب مالی خودبا انجمن اقدام نموده بودندتقدیروتشکربه عمل آمده وکارت عضویت وبرگ سهام تقدیم آنهاشد.تقدیروتشکرمی نمائیم ازهمکارانی که به خود ومجموعه بهاداده ودراین جلسه شرکت نمودند.امید است باهمدلی وهمکاری هرچه بیشتردرپیشبرد اهداف مجموعه گامهای موثر تری برداریم. انشاءالله
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

بنام ایزد منان

بنا به اظهار یک مقام آگاه از شرکت مخابرات ، امروز معاونت نیروی انسانی شرکت مخابرات آقای باطنی با مدیران منطقه ای استانها در زاهدان جلسه ای دارند که قرار است پیرامون کارکنان مراکز مخابرات نیز تصمیماتی گرفته شود.

کانون انجمنهای صنفی کارگران مخابراتنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


بسمه تعالی

ماوقع جلسه کانون و انجمنها مورخ ۹۵/۹/۶ با مدیر منطقه مخابرات خراسان رضوی و استانداری و اداره تعاون و کار ( گزارش کار کانون مبنی بر خواسته همکاران در حد نیاز )
با عرض سلام و ادب و قبولی عزاداری ها و عرض تبریک و تهنیت به مناسبت حلول ماه ربیع الاول به محضر شما همکاران محترم ؛ در مورخ ۹۵/۹/۶ روز شنبه اعضای هیات مدیره کانون و روسای انجمنهای صنفی کارگران مراکز مخابرات جلسه و ملاقاتی را با جناب آقای مهندس سالاری مدیر منطقه مخابرات خراسان رضوی و دفتر سیاسی استانداری و معاونت تعاون و کار استان داشتیم که گزارش آن البته با عذرخواهی از تاخیر به خاطر شرکت در مراسم عزاداریهای پیامبر اکرم و امام مجتبی و امام رضا علیهم السلام ، خدمتتان ارائه میگردد.
 در این ملاقات ، مشکلات موجود از جمله عدم واریز حقوق کامل از تیرماه ۹۵ تاکنون و صدور احکام و تجهیز کارگاه ( تهیه سوخت فصل سرما ) و مبحث ایمنی و بهداشت کار، مستند به دستورالعملهای صادره وزارت کار به محضر مدیر محترم مخابرات و مسئولین محترم بازرسی و حراست مخابرات مطرح نمودیم و تقاضای پاسخ داشتیم . آن مدیریت ابراز داشتند مبحث تجهیز و سوخت کارگاه را قطعا انجام خواهیم داد و در همان جلسه به معاونت مالی رفع این مشکل را اعلام و ابلاغ نمودند تا انجام گردد و پیرامون دیگر مباحث ذکر شده ، دستورالعمل اجرایی مخابرات ایران را مطرح نمودند . بنابراین ما به پاسخ داده شده قانع نگردیدیم و به ایشان اعلام نمودیم چنانچه معوقات و ... پرداخت و عملی نشود قطعا جهت احقاق حق به ادارات کار ، طرح دعوی و شکایت خواهیم نمود که ایشان ابراز داشتند تا پایان هفته جاری موضوع را با تهران در میان خواهند گذاشت و پاسخ خواهند داد که هدف کانون از این جلسه هم همین بود و نیز اتمام حجت ؛ و همین موارد را با دفتر سیاسی مبنی بر مکاتبات قبل مطرح نمودیم که مدیر کل محترم دفتر سیاسی نامه ای را مکتوب به مدیریت مخابرات در همانروز ارسال نمودند که تصویر آن به محضرتان ارائه می گردد.
در جلسه با معاونت تعاون و کار استان، آن معاونت بعد از استماع گفته ها و خواسته های ما با مسئول حقوقی مخابرات تماس گرفتند و صحبتهای لازم را به ایشان انتقال دادند و تاکید داشتند چنانچه خواسته های نمایندگان قانونی این کارگران محقق نگردداز اوایل هفته جدید شکایتهای خود را در ادارات کار به ثبت خواهند رساند که متحدالقول در تماسهای تلفنی چند روز بعد از جلسه مدیریت و بازرسی و حقوقی مخابرات استان قول دادند در روز شنبه پاسخی مناسب ارائه نمایند. همکاران محترم تشریح کامل و دستورالعملهای مصوب کانون پیرامون ادامه کار ، در اختیار و اطلاع مسئولین انجمنها گذاشته شده که برای اطلاع بیشتر می توانید با مسئولین انجمنهای خود در ارتباط باشید.
و اما مواردی که فراتر از امور استان بوده و خواسته و مشکل تمامی همکاران استان و کشور می باشد و همه همکاران نگران آن موارد از جمله بحث طرح طبقه بندی مشاغل و دیوان و قانون گریزی کارفرما ( شرکت مخابرات ایران ) که توجه کامل و عملی به قانون و دستورالعملهای صادره وزارت کار نداشته ، کانون به طور جدی و دقیق با راهکارهای کاملا کارشناسی و قانونی از مجاری خاص به صورت حضوری و کتبی و تلفنی و میانبرها پیگیر بوده و می باشد تا ان شاءالله با توکل به ایزد منان و حمایت و همت همه همکاران ، همچون گذشته نتیجه مطلوب و مقبولی را دست یابد . همکاران محترم؛ قطعا خواسته ها و مطالب قانونی شما را پیگیری و صیانت خواهیم کرد و به وقت خود مستنداً به اطلاع شما همکاران محترم که همگی عضو یک خانواده می باشیم خواهیم رساند. جهت اطلاع و استحضار ، این کانون با در اختیار داشتن یک کارشناس طراح طبقه بندی مشاغل در سال قبل با ادله و مستندات موجود ، حتی متکی به حداقل ها گروه کارگران مراکز مخابرات روستایی را تعیین و تطبیق نموده و به وزارت کار و مشاور محترم سازمان مدیریت صنعتی به علاوه مستندات و مدارک قبل ، ارائه و تحویل نموده است و توضیحات و توجیهات لازم را به صورت حضوری مبنی بر دفاع از این قشر مطرح داشته است. همکاران محترم همانطور که مطلع هستید علیرغم وجود قانون و تفسیر مجلس و دستورالعمل اجرایی مدیر کل روابط کار وزارت و ... کارفرما در صدد عدم اجرای کامل بوده و به ارگانهای مختلف هم متوسل شده است که تاکنون راه به جایی نبرده و کانون برای سیاستهای جدید کارفرما نیز راهکارهایی را اندیشیده است که در مسیر انجام و دریافت نتیجه می باشد.

               التماس دعا :  کانون انجمنهای کارگران مراکز مخابرات

http://s8.picofile.com/file/8276805800/01.jpg
http://s9.picofile.com/file/8276806126/02.jpg


شکایت کانون درسال قبل مستندبه مدارک تعیین گروه

http://s9.picofile.com/file/8276806150/03.jpg
http://s8.picofile.com/file/8276806226/04.jpg

مستند احرازمدرک دیپلم


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ربیع الاول

بهار ماه‏‌ها، ربیع الاول است، چرا که آثار رحمت الهی و ذخایر برکات خداوندی در این ماه پدیدار می‏‌شود و انوار جمال الهی بر زمین و زمینیان می‌تابد.


ماه محرم و صفر را پشت سر گذاشتیم با اندوه و اشک و ناله، اشک ریختیم و دل تازه کردیم و با یاد عظمت آقا ابا عبدالله الحسین بزرگ شدیم، از خزان غفلت به برکت اشک های محرم و صفر به بهار رسیدیم و اکنون وقت آن است که در این بهار به یمن رویش دوباره مان سجده شکر به جای آوریم و این بهار را قدر بدانیم و بندگی کنیم.

  ماه ربیع‌الاول آمیخته با خاطره غم‌انگیزی چون شهادت امام حسن عسکری(ع) و مطابق روایت معروف، ماه میلاد مبارک پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام صادق(ع)، هجرت پیامبر اکرم(ص) از مکه به مدینه، آغاز امامت پربرکت حضرت بقیة اللّه(عج) و ماه رخداد واقعه عظیم «لیلة‌المبیت» است.


اعمال و وقایع رخ داده در ماه ربیع‌الاول به عنوان سومین ماه قمری:

مهمترین اعمال این ماه

شب اوّل:

این شب به نام «لیلة المبیت» مزیّن است، در این شب یک حادثه مهمّ تاریخی واقع شد و آن این که در سال سیزدهم بعثت، رسول خدا(صلی الله علیه وآله) از مکّه به قصد هجرت به سوی مدینه، از شهر خارج شد و در «غار ثور» پنهان گردید و امیر مۆمنان علی(علیه السلام) برای اغفال دشمنان، فداکارانه در بستر رسول خدا(صلی الله علیه وآله) خوابید

آیه شریفه «وَ مِنَ النّاسِ مَنْ یَشْرِی نَفْسَهُ ابْتِغاءَ مَرْضاتِ اللّهِ وَ اللّهُ رَءُوفٌ بِالْعِبادِ؛ بعضی از مردمِ (با ایمان و فداکار) جان خود را در برابر خشنودی خدا می فروشند و خداوند نسبت به بندگان مهربان است»(1)در حقّ آن حضرت نازل شد.

سال هجرت رسول خدا(صلی الله علیه وآله) مبدأ تاریخ مسلمانان است و تحوّلی عظیم در جهان اسلام روی داد.

1- روزه گرفتن به شکرانه سلامتی پیامبر اعظم و امیرمۆمنان از گزند کفار و مشرکان در اول ربیع الاول.

2- خواندن زیارت پیامبر (صلی الله علیه و آله) و علی (علیه السلام) در این روز.

روز هشتم:

در روز هشتم ربیع الأوّل، سال 206، شهادت امام حسن عسکری(علیه السلام) طبق روایتی واقع شده است و از همان روز، امامت حضرت صاحب الزّمان، حجّة بن الحسن ـ عجّل الله تعالی فرجه الشریف ـ آغاز گردید.

در این روز شایسته است زیارت امام حسن عسکری علیه السلام خوانده شود.

روز دهم:

روز ازدواج رسول خدا(صلی الله علیه وآله) با حضرت خدیجه کبری(علیها السلام) است در حالی که رسول خدا(صلی الله علیه وآله) 25 ساله بود و حضرت خدیجه(علیها السلام)40 ساله. به همین مناسبت روزه این روز به عنوان شکرگزاری مستحب شمرده شده است.

روز دوازدهم:

این روز مطابق نظر مرحوم شیخ کلینی و مسعودی و همچنین مشهور میان اهل سنّت، روز ولادت با سعادت نبی مکرّم اسلام(صلی الله علیه وآله)است.(5)

همچنین در این روز، رسول خدا(صلی الله علیه وآله) بعد از 12 روز که مسیر راه میان مکّه و مدینه را پیمود وارد مدینه گردید.(6) و نیز روز انقراض دولت بنی مروان در سال 132 است.

اعمال مستحب در این روز به شکرانه انقراض دولت اموی دو مورد است:

1- روزه گرفتن.

2- دو رکعت نماز مستحبی که در رکعت اول بعد از حمد، سه بار سوره کافرون و در رکعت دوم بعد از حمد سه بار سوره توحید خوانده می شود.
روز چهاردهم:

در سال 64 در چنین روزی، یزید بن معاویه به هلاکت رسید.

وی پس از سه سال و نُه ماه خلافت که همراه با جنایات عظیمی بود - که مهمترین آن واقعه کربلا و شهادت ابی عبداللّه الحسین(علیه السلام) و یارانش می باشد - در سنّ سی و هفت سالگی در منطقه «حوران» زندگی ننگینش به پایان رسید جنازه اش را در دمشق دفن کردند ولی اکنون اثری از او نیست.

شب هفدهم:

طبق روایات مشهور شیعه، شب ولادت حضرت خاتم الانبیا، رسول معظّم اسلام(صلی الله علیه وآله) است و شب بسیار مبارکی است.

1) غسل به نیّت روز هفدهم ربیع الاوّل.

2) روزه: که برای آن فضیلت بسیار نقل شده است، از جمله در روایاتی از ائمّه معصومین(علیهم السلام)آمده است: کسی که روز هفده ربیع را روزه بدارد، خداوند برای او ثواب روزه یکسال را مقرّر می فرماید.

3) دادن صدقه، احسان نمودن و خوشحال کردن مۆمنان و به زیارت مشاهد مشرّفه رفتن.

4) زیارت رسول خدا(صلی الله علیه وآله) از دور و نزدیک در روایتی از آن حضرت آمده است: هر کس بعد از وفات من، قبرم را زیارت کند مانند کسی است که به هنگام حیاتم به سوی من هجرت کرده باشد، اگر نمی توانید مرا از نزدیک زیارت کنید، از همان راه دور به سوی من سلام بفرستید (که به من می رسد).

5) زیارت امیر مۆمنان، علی(علیه السلام) نیز در این روز مستحب است با همان زیارتی که امام صادق(علیه السلام) در چنین روزی کنار ضریح شریف آن حضرت(علیه السلام) وی را زیارت کرد.

6) تکریم، تعظیم و بزرگداشت این روز بسیار بجاست، مرحوم «سیّد بن طاووس»، در اقبال، در تکریم و تعظیم این روز به خاطر ولادت شخص اوّل عالم امکان و سرور همه ممکنات حضرت نبی اکرم(صلی الله علیه وآله) سفارش بسیار کرده است.

بنابراین، سزاوار است مسلمین با برپایی جشن ها و تشکیل جلسات، هرچه بیشتر با شخصیّت نبی مکرّم اسلام(صلی الله علیه وآله)، سیره و تاریخ زندگی او آشنا شوند و از آن، برای ساختن جامعه ای اسلامی و محمّدی بهره کامل گیرند.

همچنین یکسال قبل از هجرت رسول خدا(صلی الله علیه وآله)، در چنین شبی معراج آن حضرت صورت گرفت.

روز هفدهم:

همان گونه که گفتیم مشهور میان علمای امامیّه آن است که روز هفدهم ربیع الأوّل، روز ولادت با سعادت رسول خدا حضرت محمّد بن عبداللّه(صلی الله علیه وآله) است و معروف آن است که ولادتش در مکّه معظّمه، واقع شده است، و زمان ولادتش هنگام طلوع فجر، روز جمعه، سنه عام الفیل بوده است. (عام الفیل سالی است که ابرهه با لشکرش که بر فیل سوار بودند به قصد تخریب کعبه آمد، ولی همگی نابود شدند).

همچنین در چنین روزی در سال 83 هجری قمری، ولادت امام صادق(علیه السلام) واقع شده است و از این جهت نیز بر اهمّیّت این روز افزوده شده است.

ماه ربیع الأوّل گرچه آغاز آن آمیخته با خاطره غم انگیز و اندوهبار شهادت امام حسن عسکری(علیه السلام) است، ولی از آن جا که میلاد مبارک حضرت ختمی مرتبت رسول گرامی اسلام(صلی الله علیه وآله) مطابق روایت معروف، در هفدهم این ماه و طبق روایت غیرمعروف، در دوازدهم آن واقع شده و میلاد حضرت صادق(علیه السلام) نیز در هفدهم این ماه است، ماه شادی و جشن و سرور است.

از آن جا که هجرت پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) که سرچشمه دگرگونی عمیق در جهانِ اسلام و عزّت و شوکت مسلمین شد، و همچنین داستان «لیلة المبیت» در این ماه واقع گردیده، و آغاز امامت پربرکت حضرت بقیة اللّه (ارواحنا فداه) همزمان با شهادتِ پدر بزرگوارش نیز می باشد در مجموع از ماههای بسیار پربرکت و پرخاطره است، که سزاوار است، همه علاقه مندان مکتب اهل بیت (علیهم السلام) آن را ارج نهند و گرامی بدارند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دولت افزایش حق مسکن کارگران را ابلاغ کرد

http://s8.picofile.com/file/8276513968/09.jpg
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 2 )    1   2   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :